Altaş Tasarım Mimarlık... Bir Adım Önde...

Taş Kaplama Faydaları

Günümüzde artık birçok yapıda sıkça karşılaştığımız; binalarının estetik görünümüne katkı sağlamasının yanında bina direncini ve kullanım ömrünü uzatan taş kaplamanın birçok faydası vardır.

Taş kaplamaların yapılara faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz; boya ve yalıtım gibi ek maliyetleri ortadan kaldırır, yapı ve inşaat işlemlerine izin gerektirmez, istenilen tüm yüzeylere monte edilebilmekte ve statiği hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyerek kullanıldığı cepheye fazladan yük bindirmez, sıvası aşınmış veya bozulmuş tüm yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir, otellerde, SPA merkezlerinde, cafe-restaurantlarda, mağaza gibi ticari işletmelerde dekorasyonun nem arz ettiği çeşitli mekanlar için zamandan da tasarruf sağlayan pratik ve etkileyici ve işletme verimini ticari olarak yükselten etmendir.

Doğal taş; özellikleri cinsine, çeşidine ve onu oluşturan minerallerin bağlanma şekline göre değişiklik gösteren doğal bir üründür. Doğal taş bu özellikleri ile tüm inşaat malzemelerinden farklıdır. Hem doğal taşlarla, hem de diğer pek çok malzeme ile kombine edilebilen benzersiz bir malzemedir. Doğal taş tek tip endüstriyel bir ürün değildir ve oluşum sürecinin izlerini taşımaktadır.

Marka Tercihlerimiz